fbpx

Lider systemów ERP – Microsoft Dynamics 365

Słowa kluczowe:
Business CentralDynamicsDynamics 365liderMicrosoft Dynamics
Opublikowano:

Lider systemów ERP. Taki tytuł otrzymało rozwiązanie Microsoftu Dynamics 365 w 2021 roku. Microsoft Dynamics 365 uzyskał najlepsze wyniki w konkursie technologii ERP Value Matrix firmy Nucleus Research.

Microsoft Dynamics 365 uznany za lidera ERP leader przez Nucleus Research

Lider systemów ERP. Taki tytuł otrzymało rozwiązanie Microsoftu Dynamics 365 w 2021 roku. Tytuł był przyznawany w ramach corocznego konkursu technologii ERP Value Matrix firmy Nucleus Research. Analitycy zbadali cały rynek dostawców rozwiązań ERP. Wzięli pod uwagę również nowych graczy na rynku. Wszyscy dostawcy zostali szeroko zbadani i ocenieni pod kątem funkcjonalności i użyteczności. A następnie podzieleni na 4 kategorie. Dzięki swojej kompletnej ofercie Dynamics 365, Microsoft uzyskał najlepsze wyniki spośród wszystkich konkurujących dostawców. Dzięki temu w tym roku może być uważany za „lidera wśród liderów”.

Na dzisiejszych rynkach istnieje mnóstwo możliwości wyboru, jeśli szukasz nowego rozwiązania ERP. Od czego więc zacząć poszukiwania? Stworzenie listy potencjalnych systemów do wdrożenia z wyszczególnionymi wszystkimi systemami jest niemożliwe. W tym przypadku na pewno pomocne stają się badania analityków. Takie jak wspomniany raport Nucleus Research.

Przegląd rynku przedstawiony przez analityków z Nucleus Research

Lider systemów ERP Microsoft Dynamics 365

„Pomimo zakłóceń spowodowanych zeszłoroczną pandemią, zauważyliśmy zwiększony popyt na rozwiązania ERP we wszystkich branżach, zwłaszcza wśród firm średniej wielkości. Wraz z przejściem pracowników do pracy z domu i konfiguracji hybrydowych, problemy związane z rozwiązaniami lokalnymi, rozłącznymi systemami lub procesami ręcznymi obecnie przeważają nad kosztami migracji do chmury ERP dla wielu firm. Dostawcy ERP zwracają się do modelu dostarczania platformy jako usługi, w którym klienci mogą tworzyć własne aplikacje na warstwie mikro usług, aby uzyskać podstawowe funkcje, w tym analitykę, chat boty, zarządzanie danymi i narzędzia do zarządzania interfejsami API. Możliwości AI i IoT są w tym momencie stawką w tabeli. A dostawcy konkurują w zakresie rozszerzalności swoich platform poprzez dostosowywanie bez użycia kodu i tworzenie aplikacji”.

Lider systemów ERP – unikalne oferty Microsoft 365

Według Nucleus Research, Microsoft ma dwie unikalne oferty: Dynamics 365 Business Central i Dynamics 365 Finance & Supply Chain Management. Dzięki temu może być uznana za lidera systemów ERP.

Lider systemów ERP Microsoft Dynamics 365

Raport Nucleus Research o Microsoft Dynamics 365:
„Microsoft wykorzystuje model opinii klientów, który umożliwia dostawcy kontynuowanie podejścia ukierunkowanego na klienta poprzez liczne kanały społecznościowe i badania użytkowników. Aktualizacje w ciągu roku koncentrowały się na ulepszeniach podstawowych funkcji i kompatybilności IT. Uproszczenie edycji wymiarów dla zadań takich jak wpisy do księgi głównej zostało zainicjowane w odpowiedzi na wcześniejsze trudności w poprawianiu błędów wprowadzanych przez użytkowników. Największe korzyści odniosły osoby pracujące z domu, ponieważ aktualizacja umożliwiła szybką naprawę bez konieczności angażowania personelu informatycznego. Dostawca kontynuował wysiłki na rzecz przyjaznego dla użytkownika podejścia, umożliwiając spersonalizowaną integrację aplikacji poprzez ulepszony kod VS i telemetrię cyklu życia rozszerzenia dla niezależnych dostawców oprogramowania w ramach procesu przesyłania aplikacji na platformę AppSource”

Ogromne inwestycje firmy Microsoft w badania i rozwój, ciągłe aktualizacje poprawiające podstawową funkcjonalność, elastyczne możliwości rozbudowy za pomocą aplikacji, szybkie i przystępne cenowo wdrożenie w chmurze oraz łatwość adaptacji w oparciu o podejście NoCode, chat boty i innowacyjne funkcje, takie jak sztuczna inteligencja i IoT sprawiają, że Dynamics 365 Business Central jest idealnym rozwiązaniem dla średnich firm, które już dziś są przygotowane na przyszłość. Jest po prostu liderem systemów ERP dla sektora MSP. 

Ponadto, dzięki ekosystemowi partnerów Microsoft i AppSource, klienci Dynamics 365 mają dostęp do unikalnej oferty w całym stosie biznesowym i technologicznym.

Dlatego, jeśli przygotowujesz listę potencjalnych systemów ERP dla Twojej firmy, zdecydowanie powinieneś umieścić na niej Microsoft Dynamics 365.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!