fbpx

Aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Słowa kluczowe:
aplikacjeAzureAzure AIAzure Bot ServiceAzure Metrics AdvisorAzure Video AnalyzerCognitive Servicesmicrosoft
Opublikowano:

Podsumowujemy najważniejsze rozwiązania Azure AI. Podczas My Build 2021 Microsoft pokazał, jak łatwiej i sprawniej tworzyć aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Microsoft pomaga tworzyć inteligentne aplikacje biznesowe z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Podczas konferencji My Build 2021 Eric Boyd, Corporate Vice President, Azure AI, przedstawił najnowsze innowacje firmy w tym zakresie. Pokazał, jak platforma Azure upraszcza środowisko deweloperów i umożliwia wykorzystanie sztucznej inteligencji w kluczowych aplikacjach o znaczeniu.

Azure AI – liczby mówią same za siebie

Najlepszą rekomendacją dla usług  Microsoftu jest liczba użytkowników rozwiązań. Każdego miesiąca miliardy użytkowników, transakcji czy wiadomości dobywa się dzięki usługom Azure AI:

Aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji - Azure AI
  • 28 miliardów wniosków miesięcznie dzięki usłudze Azure Machine Learning
  • 53 miliardy transakcji miesięcznie z usługami Azure Cognitive Services
  • 24 miliardy zapytań miesięcznie dzięki usłudze Azure Cognitive Search
  • 4 miliardy wiadomości miesięcznie w usłudze Azure Bot Services

Aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – nowości Azure AI

Azure AI

Azure Cognitive Services

Do Azure Cognitive Services, rodziny usług AI i kognitywnych interfejsów API, które ułatwiają tworzenie inteligentnych aplikacji, dodano nowe możliwości: tłumaczenia dokumentów i analizy tekstu.

Tłumaczenie dokumentów, funkcja translatora w usługach Azure Cognitive Services, jest teraz ogólnie dostępna. Pozwala programistom na szybkie tłumaczenie dokumentów przy zachowaniu struktury i formatu oryginalnych dokumentów. Rozwiązanie pozwala na tłumaczenie również złożonych dokumentów na wiele języków.

Azure AI wspiera aplikacje medyczne

Document Translation w Azure Cognitive Services służy również deweloperów do przetwarzania i wydobywania spostrzeżeń z nieustrukturyzowanych danych medycznych, w tym notatek lekarskich, czasopism medycznych, elektronicznych kart zdrowia i protokołów badań klinicznych.

Aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Azure Metrics Advisor

Usługa Azure Metrics Advisor pozyskuje dane szeregów czasowych i wykorzystuje uczenie maszynowe  (ML) do proaktywnego monitorowania metryk w celu wykrywania anomalii i diagnozowania problemów w operacjach biznesowych w procesach sprzedaży lub produkcji.

Azure Video Analyzer

Azure AI

Azure Video Analyzer łączy analizę wideo na żywo i indeksator wideo w jedną usługę, aby pomóc programistom w szybkim tworzeniu analizy wideo opartej na sztucznej inteligencji na podstawie przechowywanych i przesyłanych strumieniowo wideo. Nowa usługa Microsoftu może być wykorzystywana w poprawianiu bezpieczeństwa pracy, poprawianiu sprzedaży detalicznej w sklepach lub w zarządzaniu zasobami cyfrowymi.

Azure Bot Service

Aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Dzięki usłudze Azure Bot Service deweloperzy mogą tworzyć zaawansowane boty przy użyciu nowego zintegrowanego środowiska programistycznego. Azure Bot Service oferuje teraz wizualną kanwę tworzenia z rozszerzalnymi narzędziami typu open source, umożliwiając deweloperom dodawanie funkcji mowy i telefonii oraz testowanie, debugowanie i publikowanie botów w wielu kanałach przy minimalnych zmianach kodu.

Cognitive Services

Aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Cognitive Services zbudowane jest na istniejących modelach Azure AI. Wykorzystuje sztuczną inteligencję do wyodrębniania znaczenia z tekstu i dodawania mowy do aplikacji. Eric Boyd, podkreśla, że użytkownicy usług mogą korzystać z nich w celu łatwego tworzenia rozwiązań AI. Podkreśla, że celem rozwiązania jest zapewnienie pakietów i struktury, która pomaga tworzyć rozwiązania AI dla procesów biznesowych.

Aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – łatwiej i szybciej dzięki rozwiązaniom Microsoftu

Zaprezentowane nowości i rozwiązania pomagają tworzyć aplikacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Znacznie ułatwiają pracę programistom czy deweloperem. Pozwalają im skupić się na najistotniejszych częściach procesu tworzenia aplikacji, upraszczając i automatyzując powtarzalne kroki. Nowe rozwiązania sprawiają, że aplikacje jeszcze bardziej usprawniają pracę i codzienne życie ich użytkowników. Co ważne oferują wiele więcej niż jedynie dodanie wartości biznesowej.

Zobacz inne artykuły z tegorocznego My Build

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!