<
Microsoft Dynamics Systemy ERP, wdrożenia - IT Vision

Raportowanie dokumentów w Microsoft Dynamics NAV 2015

Microsoft Dynamics NAV 2015 zapewnia wiele usprawnień związanych z pracą użytkownika. Jednym z istotnych elementów, o którym warto zaznaczyć
jest wprowadzenie opcji związanej z możliwością edycji układu raportów dokumentów, za pomocą Microsoft Word. Jest to kolejna nowość wywołująca pozytywny odbiór tej wersji wśród użytkowników.

Microsoft Dynamics NAV 2015 - Edycja układu raportu

Dzięki dostępnym układom pojedynczy raport może zostać odpowiednio zmodyfikowany. Wybrany układ może być zaprezentowany poprzez RDLC lub Word, ewentualnie przy użyciu obu narzędzi.

Microsoft Dynamics NAV 2015 – gotowy dokument

Projektując wizerunek dokumentów, tak aby dostosować go do Twoich oczekiwań, nie musisz obawiać się o ograniczoną ilość możliwości konfiguracji. Wygląd dokumentu może zostać dowolnie dostosowany, w zależności od zapotrzebowania wymagań użytkownika, czy też klienta. Szablony dostępnych i wykorzystanych już rozwiązań są przechowywane w bazie danych. Użytkownik mając dostęp do takich możliwości decyduje o tym, które rozwiązanie jest najbardziej istotne dla danego raportu.

Planowanie Harmonogramowania
Osoba korzystająca z powyżej wymienionych udogodnień może zaplanować dowolny raport na wybranym przez siebie serwerze. Raporty te będą spakowane
w archiwum, należącym do panelu tego użytkownika.

Poniżej prezentujemy przykładowy wygląd dokumentów.

Dostoswoanie wyglądu dokumentu w Microsoft Dynamics NAV

Dostosowanie najnowszej wersji NAV 2015 do wprowadzania zmian w dokumentach i raportach przez samego użytkownika, wpływa na jeszcze większe zainteresowanie tym oprogramowaniem. Wykorzystanie popularnego i bardzo dobrze znanego programu Microsoft Word pozwala doprecyzować wygląd dokumentu, tak aby spełnił on wymagania użytkownika. Wybierając odpowiednie warianty możemy dokonać zmiany czcionki, wstawić nowy tekst lub obraz. Dzięki takim zastosowaniom uzyskujemy precyzyjnie i profesjonalnie wyglądające raporty.

Niestety występują też ograniczenia. Program Microsoft Word nie nadaje się do złożonych układów lub bardzo dużych dokumentów. Należy również zaznaczyć, fakt że liczba formatowanych dokumentów jest ograniczona, w zależności od wbudowanego systemu Microsoft Dynamics NAV.

Rozważając zakup nowego systemu dla Twojej firmy zadbaj o możliwość wykorzystania powyżej wymienionych udogodnień. Poprawny wygląd raportów umożliwiający jeszcze sprawniejsze odczytywanie danych dostępnych na raportach lub dokumentacji, pozwoli na znacznie szybszy przekaz i odbiór prezentowanych informacji. Pamiętaj również o wyposażeniu swojej firmy w odpowiednie oprogramowanie, pozwalające maksymalnie wykorzystać udostępniane funkcje.

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem systemu ERP do Twojego przedsiębiorstwa skorzystaj z naszego doradztwa.

Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci dobrać oprogramowanie do zapotrzebowania Twojego przedsiębiorstwa uwzględniając najważniejsze aspekty firmy.