<
Microsoft Dynamics Systemy ERP, wdrożenia - IT Vision

IT Vision Sp. z o.o. rozpoczyna współpracę z Bimax Sp. z o.o.

Nowy etap w funkcjonowaniu Bimax’u – wyzwanie dla IT Vision

Firma Bimax dostarcza produkty, usługi oraz rozwiązania w dziedzinach reklamy, obróbki tworzyw sztucznych oraz branży motoryzacyjnej. Szeroka gama usług, indywidualne podejście do klientów oraz prężny rozwój związany z wkraczaniem na nowe rynki zdecydowały o podjęciu rewolucyjnego kroku w funkcjonowaniu firmy – wdrożeniu zintegrowanego systemu informatycznego. Idealnym produktem spełniającym wysokie wymagania kadry zarządzającej firmy Bimax
jest oprogramowanie Microsoft Dynamics – NAV.

System ten skutecznie przetwarza niezwykle duże ilości dokumentów i danych wynikających z określonej specyfiki branżowej przedsiębiorstwa.
Bogata funkcjonalność oprogramowania w zakresie finansów, księgowości i controllingu, środków trwałych jak również gospodarki magazynowej, możliwości integracji z innymi systemami, funkcjonalności pozwalające na dogłębną kontrolę kosztów i rentowności, wpływają na jeszcze większy wzrost popularności tego systemu wśród rozwiązań systemów kierowanych do firm produkcyjnych.

Obsługa dużej ilości operacji dokumentów, dostosowanie odpowiednich rozwiązań dla produkcji i logistyki w przedsiębiorstwie, a także możliwość kontroli
i analizy poszczególnych obszarów firmy, to jedynie kilka przykładowych funkcji tego systemu. Microsoft Dynamics jest oprogramowaniem spójnym z innymi rozwiązaniami. System ten jest prosty w obsłudze, wykonanie poszczególnych zadań przy pomocy tego systemu nie jest trudne. Intuicyjny sposób wprowadzania poszczególnych zadań wpływa na łatwiejszą i szybszą naukę obsługi tego systemu przez pracowników, pozwalając tym samym skoncentrować się na rzeczach istotnych dla prowadzenia biznesu.

Realizowany projekt obejmuje wdrożenie systemu w najważniejszych obszarach przedsiębiorstwa. Dzięki Dynamics-NAV zarządzanie poszczególnymi procesami w przedsiębiorstwie jest sprawne i precyzyjne. Dostęp do informacji zawierających zestawienia danych produktów, jakie zapewnia Dynamics-NAV, umożliwia dokładną analizę wszystkich mechanizmów związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy, między innymi tworzeniem raportów i analiz.

Firma Bimax zdecydowała się również na wdrożenie systemu CRM. System Microsoft Dynamics CRM umożliwia zarządzanie relacjami firmy z klientami (CRM). Komunikacja ta jest możliwa praktycznie z każdego miejsca na świecie. Wykorzystanie tego rozwiązania sprawdza się w wielu przedsiębiorstwach, przynosząc wiele korzyści w poszczególnych obszarach firmy, dając możliwość sporządzania analiz i raportów. Zastosowanie takich rozwiązań wpływa na jeszcze lepsze dostosowanie się do wymagań rynkowych. Jest to elastyczne narzędzie, pozwalające usprawnić procesy biznesowe w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i marketingu. To nowoczesne podejście, którego wyznacznikiem działania jest zaspokojenie potrzeb konsumenta, uzyskując tym samym bezpośredni wpływ na zwiększenie zysku i produktywności całego przedsiębiorstwa. MS  Dynamics CRM umożliwia interakcje z klientem. Główne elementy
wśród których ten system znajduje zastosowanie w przypadku wielu firm to: zapytania ofertowe i związane z nimi działania (przygotowanie oferty, ofertowanie), rejestracja spotkań, prowadzenie kampanii marketingowych, ocenę szansy sprzedaży. Kolejnym, równie istotnym zadaniem jest zarządzanie procesem sprzedaży, a więc całości operacji przebiegających od oferty po zamówienie. Zarządzania procesem przygotowania i opracowywania dokumentacji projektowej oraz kontrola zmian wprowadzanych do dokumentacji, przy uwzględnieniu odpowiednich standardów to kolejne możliwości tego systemu.
Wdrożenie tego systemu wpływa na wzrost kontroli nad przebiegającymi, kluczowymi procesami w przedsiębiorstwie.

Spółka Bimax będzie również korzystać z nowoczesnej platformy Microsoft SharePoint. SharePoint jest wielozadaniową platformą, która pozwala
na zarządzanie i zabezpieczanie stron internetowych oraz różnego rodzaju plików i dokumentów importowanych pomiędzy serwerem a klientem. Zastosowanie platformy SharePoint przynosi wiele korzyści, między innymi dzięki temu, że może on służyć do wymiany wielu informacji oraz wspomóc zarządzanie obiegiem dokumentów.

Bimax działa na rynku 20 lat, siedziba firmy znajduje się w Krośnie, w województwie podkarpackim. Firma zapewnia kompleksowe rozwiązania dla biznesu oraz profesjonalną obsługę – począwszy od doradztwa poprzez projektowanie graficzne i techniczne, skończywszy na wytworzeniu produktów finalnych. Fachowość i doświadczenie sprawiło, że firma jest rzetelnym partnerem w biznesie dla klientów indywidualnych, sieci handlowych oraz małych i dużych przedsiębiorstw z Polski i Europy. Technologie produkcyjne stosowane przez firmę Bimax determinują jakość i trwałość stosowanych rozwiązań, spełniając tym samym wysokie wymagania klientów. Wielopłaszczyznowa działalność, szerokie spektrum proponowanych produktów i usług oraz zdywersyfikowani klienci mnożą zasób informacji oraz dokumentację, które powinny być archiwizowane i przetwarzane w sposób systematyczny.
Oprogramowanie Microsoft Dynamics – NAV, połączone z CRM oraz platformą SharePoint zapewnią firmie Bimax kompleksowe narzędzia do skutecznego zarządzania nowoczesną firmą.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje!