<
Microsoft Dynamics Systemy ERP, wdrożenia - IT Vision

Microsoft Partner Strategy Conference 2014 – Podsumowanie

W zeszłym tygodniu uczestniczyliśmy w konferencji Microsoft Partner Strategy Conference 2014. Wydarzenie to odbyło się w dniach 15-16 października 2014 roku w miejscowości Serock. Zgodnie z planem zaprezentowano wiele tematów związanych z rozwojem produktów Microsoft oraz wiele nowych innowacyjnych rozwiązań.  Podczas tej konferencji uzyskaliśmy sporo informacji dotyczących kolejnych wersji produktów z rodziny Microsoft Dynamics.

Microsoft mając na uwadze błyskawiczny rozwój urządzeń mobilnych, będzie jeszcze bardziej dostosowywać swoją ofertę do potencjalnych użytkowników. Nowoczesność i mobilność to zagadnienia związane z najbliższą przyszłością. Na konferencji zaprezentowano wyniki analiz na podstawie których wyciągnięto wnioski na temat rozwiązań mobilnych. Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie tabletami o ekranach powyżej 11 cali będzie znacznie wzrastać.
Przewiduje się, że w roku 2018 udział rynkowy ma sięgać aż 12%. Jak widać rozwiązania mobilne będą nabierać jeszcze większej popularności,
w związku z czym Microsoft jeszcze bardziej skupi się na  mobilnych narzędziach biznesowych, rozwiązaniach w chmurze.

Aplikacje w oknach

Microsoft, będzie jeszcze bardziej skupiać się na rozwiązaniach przeznaczonych dla biznesu. Zadba o dostosowanie nowych technik, dzięki którym będzie możliwy dostęp do szerokiego grona odbiorców i użytkowników.

Windows dla biznesu

Zastosowanie zintegrowanych narzędzi, również w chmurze wpłynie na sprawny przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi oddziałami. Dostęp do bieżących danych będzie jasny i czytelny. W przypadku tych rozwiązań może pojawić się pytanie czy dane te będą bezpieczne i czy nie dostaną się w niepowołane ręce.
Ten problem został również poruszony na konferencji MPSC 2014. Podczas wielu sesji tematycznych pokazano jak nowoczesne metody zabezpieczeń czuwaj anad naszymi danymi. Dbając o właściwy rozwój oprogramowania, Microsoft zadba również o bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Na konferencji podkreślano znaczny wzrost zainteresowania rozwiązaniami w chmurze. Zapewniono nas również o tym, że rozwiązania takie jak Office 365
w grupie małych i średnich firm, produkty dla sektora edukacyjnego oraz urządzenia z systemem Windows (głównie tablety oraz 2 w 1) będą cieszyć się dużą popularnością wśród użytkowników. Produkty już w tej chwili są wdrażane i wykorzystywane w wielu instytucjach, przedsiębiorstwach czy też szkołach.
Firmy, które już korzystają z rozwiązań w chmurze cenią sobie szybszy i sprawniejszy dostęp do informacji.

Mobilnośc i związane z nią wyzwania

Podczas całego wydarzenia prezentowano wiele informacji na temat wykorzystywania różnego rodzaju urządzeń. Między innymi wskazano wyniki analiz dotyczących funkcjonalności i wydajności rozwiązań mobilnych. Skupiono się na różnych aspektach dotyczących narzędzi wykorzystywanych przez użytkowników. Okazuje się, że aż 70% pracowników jest niezadowolona z funkcjonalności urządzeń wykorzystywanych do codziennych obowiązków.
Dodatkowo 33% pracowników stacjonarnych wykonuję swoje obowiązki poza miejscem pracy, zdalnie. Na podstawie tych informacji, należy wyciągnąć odpowiednie wnioski dotyczące ukierunkowania rozwoju oprogramowania. Microsoft uwzględniając te informacje będzie dostosowywać kolejne wersje systemów do wymagań użytkowników.

 

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły!